Doğalgaz Tesisatı Nedir? Samsun Doğalgaz Tesisat Hizmeti

Doğalgazı güvenli ve konforlu bir şekilde kullanmak için doğalgaz tesisatı alanında uzmanlaşmış firmalar aracılığıyla yapılmalıdır. Tesisatçım samsun ailesi olarak sizlere profesyonel olarak doğalgaz su tesisatını, montajı yapmaktayız. Samsun genelinde hizmetimiz ile whatsapp veya telefon üzerinden 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı ilk aşaması: Proje aşaması

Doğalgaz Tesisatının ilk aşaması olan proje aşaması şöyle gerçekleşmektedir.İlk olarak doğalgaz tesisatının yapılacağı nokta keşif ekipleri tarafından incelenir ve İlgili Mühendis tarafından Proje çizilir.Daha sonra çizilen proje Doğalgaz dağıtım şirketine gönderilir. Şirket bu noktada hem dağıtıcı hemde denetleyici konumdadır.

İkinci aşama: Doğalgaz Tesisatının döşenmesi

Proje çizimi bittikten sonra projeye uygun olarak doğalgaz tesisatının döşenmesi gerekmektedir. Emniyetli olması açısından tesisat alanında uzman olan ve doğalgaz dağıtıcı firmanın yetki verdiği firmalar tarafından yapılmalıdır.

Doğalgaz tesisatında kullanılan başlıca materyaller şunlardır; Doğalgaz Tesisatı Ana Vanası, Doğalgaz boruları, Doğalgaz dağıtım boruları, Basınç regülatörü, Manuel vanalar, kolon ve iç tesisatlar, Kombi sistemlerini çalıştıran malzemeler.

Doğalgaz tesisatıda projeye uygun olarak döşendikten sonra Doğalgaz dağıtım firmasının yetkilendirdiği tesisatçı firma Mühendisinin çizdiği proje onaylanmasıyla beraber Dağıtıcı firmadan randevu alınır. Dağıtıcı firmanın yetkili mühendisi ilgili yere gelip doğalgaz tesisatının projeye uygunluğunu ve tesisatta kaçak olup olmadığını resmi prosedürlere uygunluğunu denetleyip onaylamasıyla süreç sona erer.Resmi olarak doğalgaz kullanımına başlanabilir.

Doğalgaz Tesisatı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Öncelikli olarak Güvenli şekilde doğalgaz kullanımına başlamak için Doğalgaz tesisatını Bu alanda uzmanlaşmış profesyonel hizmet veren firmalara yaptırmanız sizler için iyi olacaktır. Başlıca dikkat edilmesi gerekenler;

  • Doğalgaz boru hattı ve boruları erişimi kolay şekilde olmalıdır. Gerektiği takdirde kolayca müdale edilebilecek durumda olmalıdır.
  • Bağlantı noktaları sızdırmazlık macunu ve ketenle kaplanmalıdır.
  • Çelik olarak yapılan gaz taşıyıcı boruları görünür ve tehlike anında müdahalesi kolay sekilde döşenmiş olmalıdır.
  • Borular kelepçe vasıtasıyla sabitlenmelidir.
  • Boruların paslanmaya karsı korunaklı olmasına dikkat edilmelidir.
  • Olası yangın durumuna karsın doğalgaz tesisatının elektriğe uzaklığı hesap edilmelidir.
  • Dağıtıcı firmanın yönetmeliğine uygun şekilde doğalgaz tesisatı döşenmelidir.

Samsun Doğalgaz Tesisatı Hakkında Bilgi Almak için

Evinize doğalgaz tesisatı mı yaptırmak istiyorsunuz. Fiyatları sizleri korkutmasın. Her dairenin planlanması farklılık gösterdiği için Fiyatlarda yapılan işçilik ve kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Fiyat ve bilgi almak için bizlere iletişim numaramızdan veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz. Tesisatçım Samsun ailesi olarak her daim yanınızdayız.

 

Samsun geneline Asma tavan hizmeti vermekteyiz.  19 MAYIS, ALAÇAM, ASARCIK, ATAKUM, AYVACIK, BAFRA, CANİK, ÇARŞAMBA, HAVZA, İLKADIM, KAVAK, LADİK, SALIPAZARI, TEKKEKÖY, TERME, VEZİRKÖPRÜ, YAKAKENT, bölgelerine hizmet vermekteyiz.

Tesisatçım Samsun ailesi olarak tüm tesisat ve montaj işlerinde daima yanınızdayız…